Kysnuté buchty s vanilkovým pudingom

Recept od Angie Bakes

Hodnotiť recept

Odovzdajte Vaše hodnotenie receptu hodnotiť

Vaše hodnotenie

uložiť

Ďakujeme! Ohodnotili ste recept.

Tento recept ste už hodnotili.

0,0 (0)

Čas prípravy 15-20 min.

Obtiažnosť

Zloženie

12 porcií

Na cesto:

450 g hladkej múky

50 g SweetFamily hrubého kryštálového cukru

20 g droždia

75 g rozpusteného masla

1 vajíčko

200 ml mlieka

 

Na plnku:

500 ml mlieka

1,5 balíka vanilkového pudingového prášku

3 lyžice SweetFamily hrubého kryštálového cukru

 

Na potretie:

1 vajíčko

 

Na vrch koláča:

2 lyžice SweetFamily práškového cukru

1 lyžica vody

2 lyžice kokosu 

2 lyžice SweetFamily hrubého kryštálového cukru

Príprava

Droždie rozmrvíme v 100 ml vlažného mlieka zmiešaného s lyžicou cukru a necháme kysnúť. Do misy preosejeme múku so zvyšným cukrom, pridáme rozpustené maslo, vajíčko, zvyšok mlieka a napokon kvások. Miesime rukou alebo mixérom, až kým nevznikne hladké cesto, ktoré sa odlepuje od misy. Prikryjeme kuchynskou utierkou a necháme hodinu kysnúť na teplom mieste.

 

Medzitým si pripravíme vanilkový puding. V 100 ml mlieka metličkou vymiešame pudingový prášok, zvyšok mlieka s cukrom dáme variť. Keď už je horúce, prilievame pudingový prášok s mliekom a za stáleho miešania  varíme, až kým nezhustne. Odstavíme a za občasného premiešania necháme vychladnúť.

 

Cesto vyklopíme na pomúčenú dosku, prepracujeme rukou a rozdelíme na 12 rovnakých častí. Z každej časti vytvarujeme bochníček, uložíme ho na plech vystlaný papierom na pečenie a do stredu prstom urobíme dieru. Toto opakujeme aj zo zvyšnými bochníkmi, ukladáme ich ďalej od seba. Puding vložíme do zdobiaceho sáčku s okrúhlou špičkou a do každej diery na bochníčkoch vtlačíme malý kopček. Buchty necháme ešte 30 minút kysnúť na plechu.

Rúru zapneme na 200 °C. Každú buchtu potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme piecť na približne 15-20 minút. Po upečení vrch každej ešte horúcej buchty potrieme vodou zmiešanou s práškovým cukrom a posypeme zmesou kokosu a kryštálového cukru. 

Vyhľadať