Orechová tortička s vanilkovým krémom

Recept od Stvory z kuchyne

Hodnotiť recept

Odovzdajte Vaše hodnotenie receptu hodnotiť

Vaše hodnotenie

uložiť

Ďakujeme! Ohodnotili ste recept.

Tento recept ste už hodnotili.

5,0 (1)

Čas prípravy min.

Obtiažnosť

Zloženie

3 vajíčka

170 g hrubého kryštálového cukru

5 PL rastlinného oleja

75 g mletých orechov

100 g hladkej múky

20 g kakaa

2 ČL prášku do pečiva

Krém

350 ml mlieka

1 vanilkový puding

3 žĺtka

4 PL hrubého kryštálového cukru

200 g masla

250 ml smotany na šľahanie

1 PL práškového cukru

Čokoládové hobliny

Marhuľový lekvár

Príprava

Ako prvé si pripravíme krém, ktorý si necháme zachladiť. Z mlieka, vanilkového pudingu a cukru si začneme pripravovať puding. Keď je zmes horúca, ale nie vriaca, prilejeme ju k rozšľahaným 3 žĺtkom za stáleho miešania.

Zmes aj s vajíčkami vrátime na sporák a varíme puding do úplného zhustnutia. Do teplého pudingu pridáme maslo, ktoré sa v pudingu roztopí. Krém necháme vychladnúť a potom následne vložíme do chladničky.

Pripravíme si korpus. Vyšľaháme si vajíčka s cukrom do penista. Vmiešame olej. V samostatnej miske si zmiešame múku, mleté orechy, kakao a prášok do pečiva. Múčnu zmes pomaly primiešame do vajíčkovej zmesi.

Cesto vlejeme do formy vystlanej papierom na pečenie s priemerom 20 cm a pečieme pri teplote 160 °C cca 40 minút alebo pokiaľ korpus nebude upečený a na špajdľu zapichnutú do cesta sa nebude lepiť cesto.

Keď korpus vychladne, zarežeme ho dorovna a rozdelíme na dve časti. Prvý korpus vložíme na dno formy, potrieme lekvárom a natrieme krémom. Položíme navrch ďalší korpus, znova potrieme lekvárom a vanilkovým krémom. Na záver natrieme šľahačku, ktorú si pripravíme vyšľahaním smotany a práškového cukru. Posypeme čokoládovými hoblinami a necháme zachladiť.

Vyhľadať