Ingrediencie

Na cesto:

2vajíčka

1/2hrnčeka oleja

1/2hrnčeka SweetFamily práškového cukru

1/2hrnčeka mlieka

1hrnček polohrubej múky

1PL kakaa

1/2prášku do pečiva

q Na tvarohovú vrstvu: 1;vanička tvarohu 1/2;masla 4 PL SweetFamily práškového cukru 1;vanilkový cukor Na želé: 1 ks;Fruttina čerešňová 0,5 l;vody 5 PL;SweetFamily kryštálového cukru

Kakaová torta s tvarohom a ovocným želé

Recepty Fresshion - 10.01.2019 07:48  

Najskôr si vyšľaháme vajíčka s cukrom do peny, pridáme olej a nakoniec múku zmiešanú s kakaom a práškom do pečiva. Cesto nalejeme do tortovej formy, ktorú si predtým vymastíme a vysypeme múkou, alebo vystelieme papierom na pečenie. Pečieme v trúbe vyhriatej na 170 stupňov zhruba 20 minút. Po upečení necháme korpus vychladnúť a medzitým si pripravíme tvarohovú vrstvu. Na ňu vyšľaháme maslo izbovej teploty s cukrom a nakoniec pridáme tvaroh. Túto hmotu rozotrieme na korpus a dáme do chladničky.

Posledná vec, ktorú si musíme pripraviť je Fruttina! Uvaríme ju podľa návodu v pol litri vody, necháme trochu vychladnúť, nalejeme na tvarohovú vrstvu a celú tortu dáme stuhnúť do chladničky. Najlepšie je nechať ju tam cez noc (alebo aspoň pár hodín) aby sa všetky chute spojili. Malý veľkonočný tip na záver: hotovú tortu môžme ozdobiť podľa fantázie. Ja som použila rozkošné cukríky vo forme zajačikov, no na vašom veľkonočnom stole bude táto torta vyzerať výborne napríklad aj s čokoládovými vajíčkami. A ak chcete napiecť koláč pre veľkú rodinu na celý plech, zdvojnásobte dávku.

 

Komentáre

 
 

Podobné články