Ingrediencie

Brownie korpus

90 g masla

90 g čokolády (aspoň 60 %)

90 g SweetFamily trstinového cukru

50 g špaldovej hladkej múky

1 PL mlieka

1/4 ČL prášku do pečiva

1 vajce

štipka soli

Čučoriedkový mousse

300 g čučoriedok

50 g černíc (alebo dajte viac čučoriedok)

150 g mascarpone

200 ml vychladenej šľahačkovej smotany

1 PL vody

2 PL SweetFamily práškového cukru

4 plátky želatíny

na ozdobu černice, čučoriedky, kvety, lupene, rozpustená biela čokina

Čučoriedková brownies torta

Recept The story of a cake - 11.01.2019 08:07  

Čučoriedková brownies torta

 

Pripravíme si formu s priemerom 15 cm a vystelieme dno papierom na pečenie. Rúru vyhrejeme na 170 stupňov. Pripravíme si brownie korpus. Nad parou v hrnci alebo v miske rozpustíme maslo s čokoládou. Medzitým poriadne vyšľaháme vajíčko s cukrom. K vajíčkovej zmesi pridáme mierne vychladnutú čokoládovú zmes a prešľaháme. Samostatne zmiešame múku s práškom do pečiva a štipkou soli. Múkovú zmes primiešame k čokoládovej a ak je príliš hustá, pridáme ešte lyžicu mlieka a premiešame. Nalejeme do formy, uhladíme a dáme piecť do rúry na 30 až 35 minút. Brownie by sa nemal pečením vysušiť, preto nesmieme piecť príliš dlho.  Hotový brownie necháme úplne vychladnúť.

 

Pripravíme si čučoriedkovú penu. Rozmixujeme čučoriedky a černice a v hrnci chvíľu povaríme na miernom ohni.  Celú zmes som prepasírovala cez sitko, aby som sa zbavila hlavne černicových jadierok. Samostatne si vyšľaháme šľahačku. Želatínu pripravujem tak, že do hrnca uložím plátky želatíny a zalejem lyžicou/dvoma vody. Nechám chvíľu napučať.  Želatínu začnem zohrievať a nechám ju rozpustiť. Potom pridám lyžicu čučoriedkovej zmesi a poriadne premiešam. Nakoniec želatínovú zmes premiešam so zvyškom čučoriedkovej zmesi.

 

Vyšľaháme si mascarpone s cukrom, primiešame vyšľahanú šľahačku. Pridáme čučoriedkovú zmes (pozor,  aby nebola príliš horúca), prešľaháme.  Zmes bude síce redšia, ale nalejeme ju na brownie základ v uzatvorenej tortovej forme a dáme do chladničky stuhnúť na pár hodín. Ozdobíme ovocím  a prípadne kvetmi.

 

Komentáre

 
 

Podobné články