Ingrediencie

Brownie korpus

90 gmasla

90 gčokolády (aspoň 60 %)

90 gSweetFamily trstinového cukru

1vajce

štipka soli

50 gšpaldovej hladkej múky

1/4 ČLprášku do pečiva

1 PLmlieka

Čučoriedkový mousse

300 gčučoriedok

50 gčerníc (alebo dajte viac čučoriedok)

4 plátky želatíny

1 PLvody

200 mlvychladenej šľahačkovej smotany

150 g mascarpone

2 PL SweetFamily práškového cukru

na ozdobu černice, čučoriedky, kvety, lupene, rozpustená biela čokina

Čučoriedková brownies torta

Recept The story of a cake - 11.01.2019 08:07  

Pripravíme si formu s priemerom 15 cm a vystelieme dno papierom na pečenie. Rúru vyhrejeme na 170 stupňov. Pripravíme si brownie korpus. Nad parou v hrnci alebo v miske rozpustíme maslo s čokoládou. Medzitým poriadne vyšľaháme vajíčko s cukrom. K vajíčkovej zmesi pridáme mierne vychladnutú čokoládovú zmes a prešľaháme. Samostatne zmiešame múku s práškom do pečiva a štipkou soli. Múkovú zmes primiešame k čokoládovej a ak je príliš hustá, pridáme ešte lyžicu mlieka a premiešame. Nalejeme do formy, uhladíme a dáme piecť do rúry na 30 až 35 minút. Brownie by sa nemal pečením vysušiť, preto nesmieme piecť príliš dlho.  Hotový brownie necháme úplne vychladnúť.

Pripravíme si čučoriedkovú penu. Rozmixujeme čučoriedky a černice a v hrnci chvíľu povaríme na miernom ohni.  Celú zmes som prepasírovala cez sitko, aby som sa zbavila hlavne černicových jadierok. Samostatne si vyšľaháme šľahačku. Želatínu pripravujem tak, že do hrnca uložím plátky želatíny a zalejem lyžicou/dvoma vody. Nechám chvíľu napučať.  Želatínu začnem zohrievať a nechám ju rozpustiť. Potom pridám lyžicu čučoriedkovej zmesi a poriadne premiešam. Nakoniec želatínovú zmes premiešam so zvyškom čučoriedkovej zmesi.

Vyšľaháme si mascarpone s cukrom, primiešame vyšľahanú šľahačku. Pridáme čučoriedkovú zmes (pozor,  aby nebola príliš horúca), prešľaháme.  Zmes bude síce redšia, ale nalejeme ju na brownie základ v uzatvorenej tortovej forme a dáme do chladničky stuhnúť na pár hodín. Ozdobíme ovocím  a prípadne kvetmi.

 

Komentáre

 
 

Podobné články