Indrediencie

320 g polohrubej múky

50 g + 200 g hrubého kryštálového cukru

7 g sušeného droždia

180 ml tekvicového pyré (1 tekvica Hokkaido + javorový sirup alebo med)

125 ml mlieka

1 ČL soli

2 PL masla + 70 g masla

2 PL škorice

1 škoricový cukor

Tekvicovo- škoricové osie hniezda

Recepty Stvory z kuchyne - 11.01.2019 14:16  

Tekvicovo- škoricové osie hniezda

 

Ak nemáme tekvicové pyré hotové, začneme jeho prípravou. Tekvicu Hokkaido si nakrájame na mesiačiky, zbavíme jadierok a rozložíme na plech. Polejeme javorovým sirupom a pečieme pri teplote 200 °C do mäkka. Keď je tekvica upečená, vydlabeme vnútro a rozmixujeme na pyré.

 

Roztopíme si 2 PL masla, pridáme 125 ml mlieka a zahrejeme tak, aby bolo mlieko vlažné. Pridáme 50 g cukru a tekvicové pyré.

Do misky vložíme múku, soľ a sušené droždie a poriadne premiešame. Pridáme mliečnu tekvicovú zmes a vypracujeme nelepivé cesto. Múku je vhodné vždy pridávať po kúskoch, aby ste vystihli správny moment, kedy sa cesto už nelepí a viacej múky je zbytočnej. Cesto by malo byť pružné. Ak sa cesto stále lepí, pridáme múku. Necháme kysnúť 1 hodinu.

Cesto vyberieme z misky a rozvaľkáme na pomúčenej doske na obdĺžnik.

Roztopíme maslo a vlažné ho natrieme na celé cesto. Posypeme celý povrch kryštálovým cukrom a následne škoricou a škoricovým cukrom a dlaňou vtľapkáme do cesta.

Cesto zrolujeme, nakrájame na 6 cm hrubé slimáky a vkladáme do vymasteného plechu. Rúru dáme vyhrievať na 180 °C, plech prikryjeme utierkou a necháme ešte približne 30 minút podkysnúť. Pečieme asi 35 minút alebo pokiaľ nám vrch nezhnedne. Podávame posypané cukrom.

 

Komentáre

 
 

Podobné články