Ingrediencie

Na korpus:

100 g horkej čokolády

100 g masla

150 g gaštanového pyré

50 g SweetFamily kryštálový cukor

2 vajíčka

Na čokoládový krém:

100 g horkej čokolády

50 g SweetFamily kryštálového cukru

10 g práškovej želatíny

220 ml smotany na šľahanie

2 žĺtka

Na čokoládové ganache:

100 g horkej čokolády

30 g masla

30 ml 30%smotany na šľahanie

Na posyp:

nastrúhaná biela čokoláda

Gaštanovo-čokoládová torta (bez múky)

AngieBakes - 10.01.2019 17:20  

Gaštanovo-čokoládová torta (bez múky)

 

Na cesto si čokoládu s maslom rozpustíme vo vodnom kúpeli. Vajíčka rozdelíme, bielka vyšľaháme dotuha a žĺtka vyšľaháme s cukrom. Rozpustenú čokoládu primiešame k žĺtkovej zmesi a pridáme aj rozmrvené gaštanové pyré. Nakoniec lopatkou primiešame aj tuhý sneh z bielkov.

 

Rúru zapneme na 170°C, tortovú formu 18 cm vystelieme papierom na pečenie a nalejeme do nej cesto. Pečieme 25 minút. Po upečení necháme vychladnúť, vyberieme z formy, formu umyjeme a korpus uložíme naspäť do formy. Na čokoládový krém si vo vodnom kúpeli rozpustíme 60 ml smotany na šľahanie s čokoládou.

 

V menšom hrnci na malom ohni ručnou metličkou vyšľaháme žĺtka s cukrom, až kým sa cukor úplne nerozpustí. Tento žĺtkový krém primiešame k rozpustenej čokoláde. Želatínu pripravíme podľa návodu a pridáme k čokoládovému krému. Zbytok smotany na šľahanie vyšľaháme do tuha a lopatkou primiešame ku krému. Ten nanesieme na vrch korpusu a uložíme na pár hodín do chladničky. Na čoko ganache si rozpustíme vo vodnom kúpeli čokoládu, smotanu a maslo až kým nevznikne hladký čoko krém. Ten nalejeme na vrch torty a opäť uložíme aspoň na hodinu do chladničky. Pred podávaním posypeme nastrúhanou bielou čokoládou. Vyjde asi 6 porcií. 

 

Komentáre

 
 

Podobné články