45 min

  24 porcií

Ingrediencie

Medvedie labky

250 g polohrubej múky

130 g masla

100 g mletých orechov

90 g SweetFamily práškového cukru

1 vajíčko

nastrúhaná kôra z 1 citróna

Kokosové salonky

125 ml smotany na šľahanie

30 g SweetFamily kryštálového cukru

70 g sušeného kokosu

200 g horkej čokolády min. 70%

Levanduľové linecké

300 g hladkej múky

200 g masla

100 g SweetFamily práškového cukru

2 žĺtka

štipka soli

nastrúhaná kôra z 1 citróna

1 lyžica medu

1,5 lyžice pomletej sušenej levandule

Vianočné

- 12.12.2018 12:37  

Vianočné koláče

 

Medvedie labky

Všetky suroviny na cesto spracujeme na pevné cesto, ktoré zabalíme do potravinárskej fólie a uložíme na hodinu do chaldničky. Rúru zapneme na 180 stupňov, formičky na medvedie labky jemne vymažeme maslom. Z cesta odoberáme malé kúsky a natlačíme ich do formičiek. Uložíme ich na plech a pečieme cca 12-14 minút. Po upečení vyberieme, chvíľu necháme vychladnpť vo formičke a ešte teplé vyklopíme. Vyvaľkáme ich v zmesi práškového a vanilkového cukru. Ak chceme pripraviť kakaové cesto, tak z múky odoberieme 20 g a nahradíme ho kakaom.

 

Kokosové salonky

Smotanu dáme variť v menšom hrnci spolu s cukrom. Keď už je horúca, pridáme kokos a miešame, až kým kokos nenasiakne tekutinu a zmes zhustne. Odstavíme z ohňa a necháme úplne vychladnúť. Z tejto hmoty tvarujeme malé obdĺžničky v tvare saloniek a uložíme ich na pár minút do chladničky. Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli a salonky do nej pomocou vidličky namáčame. Uložíme ich na papier na pečenie a necháme stuhnúť. Skladujeme v chlade.

 

Levanduľové linecké

Múku preosejeme s práškovým cukrom a rozmrvíme s maslom. Pridáme ostatné ingrediencie a spracujeme pevné cesto. Zabalíme do potravinárskej fólie a uložíme na hodinu do chladničky. Rúru zapneme na 170 stupňov. Plech vystelieme papierom na pečenie. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme kolieska. Dáme piecť na cca 8-10 minút, vyberieme a necháme vychladnúť. 2 a 2 spolu zlepujeme džemom a podávame posypané práškovým cukrom.

 

Komentáre

 
 

Podobné články